Mağaracılar için 2021 Burç Yorumları

 

Kask Burcu (21 Mart – 20 Nisan)

Bu sene para harcamalarınıza dikkat edin. Beklenmeyen ekspedisyon masrafları çıkabilir. Belki yeni bir koşum veya cumar almak isteyebilirsiniz. Jüpiterin sizinle yaptığı hiperbolik açı yüzünden bu sene vücut ısınız yüksek olacak. Girdiğiniz mağaralarda elalem donarken siz pişeceksiniz. Terlemenin yorgunlukta hipotermi riskini arttıracağını aklınızdan çıkarmayarak iç tulumunuzu yine de giymenizde fayda var. Yıl ortasında karar alırken grubun deneyimlilerine danışmanız sizin için iyi olacak. Baret ışığı gibi mağaraları aydınlatmak ve arkanızdakilere yol göstermek istiyorsunuz, biliyoruz da, arkanızdan gelenlerin de fikirlerini almanızda fayda var. Eylül – Kasım aylarına dikkat. Hoş ve büyük bir süpriz mağarada sizi bekliyor olabilir. Koşarak kaçmamaya çalışın. Aşk hayatı iyi, işler aynı. Gece hayatına daha az takılmaya çalışın.

Cumar Burcu (21 Nisan – 20 Mayıs)

Geçen sene ki çalışmalarınızın meyvesini bu sene toplayacaksınız. Sizin yılınız olmayacak olsa da, yepyeni değişimler içine girecek, kendinizi geliştirecek ve ip tekniklerinde mükemmelliğe ulaşacaksınız. Bahar aylarında spora ve egzersize önem vermeniz gerekiyor. Ufak tefek sakatlıklarla karşılaşmamak için kendinizi fazla zorlamayın. Zorlamamanıza rağmen gelişiminize kendiniz bile şaşıracaksınız. Eğer bu dönemi spor yapmadan geçirirseniz, camış gibi kilo alacaksınız, OBRUK SpeleoAstroloji Biriminden uyarılıyorsunuz. Rejimlerinizde protein ve lifli gıdalara abanın, ağzınızın tadını kaçırmayın. Sizin için de yarasa burcu gibi bol darallı bir yıl olacak. Böyle yemeğe devam ederseniz tıpa olursunuz. İş hayatınız yavan geçecek gibi gözükse de aslında çok büyük bir atılımın eşiğine geleceksiniz. Fırsatları kollayın. Aşk hayatınız asistanınıza, sekreterinize sarkmazsanız iyi geçecek.

Uzun – Kısa Burcu (21 Mayıs – 21 Haziran)

Mağaracılık hayatınız bu senenin başlarında ufak tefek aksamalarla yürüyebilir. Merak etmeyin, yaza doğru açılacak, yaz sonunda kendinizi mağaraların derinliklerinde çılgın serüvenler içerisinde bulacaksınız. Aşk hayatınızda ciddi titreşimler var. Venüs etrafınızda turlar atıyor. Evlenmek için doğru bir yıl olabilir, tabii eğer evliliğiniz mağaracılık yaşantınızı sekteye uğratmayacaksa. Bir uzun, bir kısa süren ilişkileriniz, ruh haliniz gibi süre gelen inişli çıkışlı mağaralarınızı bu sene biraz düzene oturtmanız dengelemeniz gerekiyor. Yeraltı gezegeni Pluton size yukarıdan sırıtıyor. Özellikle bahar ve son bahar aylarında hiç beklenmedik keşiflere imza atabilirsiniz. Bayansanız kilonuza dikkat, erkekseniz koyuverin gitsin.

Amfipod Burcu (22 Haziran – 22 Temmuz)

Sevgili amphipodlar. Bu sene sizin seneniz. Marsın, Saturn ve Venüs üzerinden yaptığı aşırtma sayesinde deli enerjisi gelecek. Bu enerjiyi yaratıcı çalışmalara yönlendirebilirsiniz. Mağaralarda eksik kalmış kolları ölçebilir, haritalarda çılgın süslemeler yapabilirsiniz. Bir su burcu olduğunuzdan, mağaralarda su ile olan temasınız size mutluluk verecek, huzur ile dolduracak, daha ilerilere gitmek için enerji pompalayacaksınız. Yılın ortasına doğru amaçladığınız noktalara çok yaklaşmış olmanız sizi arahatlatacak. Bu sene özellikle uyku durumunuza çok dikkat edin. Hayatınızı düzene sokmaya çalışın ve mağara kamplarında uyuya kalıp elalemi panikletmeyin. Aşk hayatı aynen devam, takılın gitsin.

Desandör Burcu (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Her yıl olduğu gibi bu seneyi sizin seneniz sanıyorsunuz ve aldanıyorsunuz. Megalomaniniz kendinizi aşmış, ufka doğru yayılıyor. Biraz kendinizi toplayın. Bu yıl malzeme ile olan ilişkileriniz iyi geçecek. Hepsi sorunsuz, pürüzsüz çalışacak. Sağlığınız fena değil ancak bağırsaklarınız biraz nane molla olabilir, patates ve şeftaliden şaşmayın. Özellikle ekim – kasım aylarında bujileriniz meme yapabilir. O yüzden yemeklerinize dikkat edin. Mağaralarla olan ilişkiniz umduğunuzdan iyi olacak. Bol bol seyahat gözüküyor. Merkür üzerinizde parıl parıl parlayacak, ay ile karşıt açı yapmadığı sürece sizi yollarda bırakmadan uzaklara taşıyacak. Aşk hayatı canavar gibi. Ama buna güvenip de her gördüğünüze yazmayın.

Pantin Burcu (24 Ağustos – 23 Eylül)

Geçen sene dengeli hareket gösteren pantin burçları arkadaşları arasında sevilirken, dengesizler desandörü tuttu. Mağaracılık bir ekip işidir, siz de ekibin en uyumlularından birisisiniz ancak arada arıza çıkarmanız grup arkadaşlarınız tarafından yadsınabilir. İş, aile ve mağara arasında hassas bir denge tutturmanız gerekiyor. Aile demişken evlilik manyağı Pantin burçları, bu sene de evde kaldınız. Suçu kendinizde arayın. Sağlığınız için diyet ve spor yapmak yerine bu sene yoga, meditasyon gibi sakinleştirici aktivitelere yönelmeniz sizi daha sevilen bir insan yapacaktır. Güzel haberlere gelelim. Hala yaşıyorsunuz. Bir de Neptün sizi teğet geçeceği için kriz miriz olursa sallamayacaksınız.

Eşit Ağırlık Burcu (24 Eylül – 23 Ekim)

İşte benim adamım! Mağaraların çılgın kaşifleri, cadı kazanlarının müdavimleri!  Bu sene sizin için de iyi bir yıl olabilir. Eğer şikayet etmeyip SVYDE kuralını benimserseniz önünüze çıkan bütün engelleri kolaylıkla aşacak, mağaraları dağları dize getirecek ve ekibinizde yükseleceksiniz. Tabii eğer kendinizi koyuvermezseniz. Bu sene eğer sigara içmiyorsanız sigaraya başlamak için iyi bir yıl olabilir. Ciğerler sağlam, biraz eskitin canım. Aşk hayatınızda yeni süprizler olabilir, daha önce tanıştığınız insanlarla ufak maceralara atılabilirsiniz. İş hayatınız stabil süreceği için, bu sene gezilere vakit ayırıp, mağaracılık yaparak kendinize yeni ufuklar açabilirsiniz. Yazın yurtdışında veya uzak yerlerde ekspedisyonlar gözüküyor. Şimdiden para biriktirmeye başlayın yoksa gidemediğiniz gezilerin yemeklerinde içiniz buruk bir köşede çömüşürsünüz.

Karpit Burcu (24 Ekim – 22 Kasım)

Bu sene sizin için her konuda verimli geçebilir. Yalnız avare yaşamayı bırakıp düzenli bir hayata geçmeyi göze almanız gerekiyor. Merkürün yaptığı ters açılar sizi mali açıdan sıkıntıya sokabilecek gibi gözüksede nisan ayından itibaren satürnün yapacağı direkt açı sizi rahatlatacak. Ferah ferah gezeceksiniz. Karpit burcu için bu sene iş değiştirme olasılığı gözüküyor. Yeni bir işe geçecekseniz önceden kalan izinlerinizi mağaralarda harcayın. Bayram tatillerini iyi değerlendirin. Hem ailenize hem mağaralara vakit ayırın. Aşk hayatınızda her şey tıkırında. Rahat rahat takılın, keyfinizi kaçırmayın.

Oval Delta Burcu (23 Kasım – 21 Aralık)

Bu sene mağaracılık yaşantınız geçen senenin aksine yeni mağaralara yönelecek. Siz de yeniliği seven bir ruh olarak bu değişimlerin içerisinde keyifli gezilere katılacaksınız. Uzaklardan beklediğiniz güzel haber sonunda gelecek ve hem duygusal hem de mali açıdan rahata kavuşacaksınız. Yeter ki sabretmeyi bilin ve hayattaki güzelliklerin tadını çıkarın. Bu sene mağara sanatı konusunda yeni açılımlara gebe görünüyorsunuz. Mümkün olduğunca bu konuya odaklanın. İş hayatınız nasıl olsa sizsiz de devam ediyor. Enerji düzeyiniz çoğunlukla stabil olacak ancak ufak coşmalara karşı yanınızdakilerin elinde sert ve küt bir cismin bulunması iyi olacaktır. Aşk hayatınızda tesadüfler yüzünüzü güldürecek, yeni tanıştığınız insanlarla, yeni bulduğunuz mağaralarda keyifli vakit geçireceksiniz.

Yarasa Burcu (22 Aralık – 20 Ocak)

Ah nedir sizin bu çektiğiniz darallardan! Halbuki siz geniş mağaraların insanısınız. Özgürce dolanabileceğiniz mağaralar henüz ortalıkta gözükmese bile yaz sonuna doğru Jüpiterin Satürn ile uzaklaşmasından dolayı darallardan kurtuluyorsunuz. Bu sene güneşi az görecek, karpit burcu ile ortak hareketler sayesinde mağaraların içerisinde uzun dehlizlerde güvenle dolaşacaksınız. İş hayatınız sıkıcı ve boktan olsa da, mağaralara yapacağınız hafta sonu kaçamakları sizleri gülümsetecek. Neşe dolacak, sevgi manyağı olacaksınız. Aşk hayatında dengeye dikkat, sevgilinizin sürmenaj olmaması için. Sağlık durumunuz genelde iyi olmasına rağmen soğuk havalarda dışarı çıkmadan önce nane limon kaynatmanızda fayda var.

Hurç Burcu (21 Ocak – 19 Şubat)

Hah, mağaraların yeni delisine hoş geldin deyin. Bu sene hurç burçları mağaraların içerisinde biraz çekilmez olabilirler çünkü bitmek tükenmek bilmeyen enerjileri ile bardaktan boşalırcasına mağaralara akacaklar. Eğer hurç burcuysanız bu sene derin mağaralar sizleri bekliyor demektir. İşinizi gücünüzü bırakıp mağaralara gideceksiniz. Sevgiliniz bile mağaraları sizden kıskancak. Merkürün burcunuzla yaptığı bir ters bir düz açılar yüzünden biraz gergin olabilirsiniz. Özellikle iş konularında. Uzun mağara gezilerine gitmeden önce iş arkadaşlarınza toplantılar yapıp işlerin nasıl gideceğini belirlemeniz gerekiyor. Yoksa geri döndüğünüzde koltuğunuzda bir başkasını bulabilmeniz işten bile değil. Sağlığınız için endişlenmeyin ancak kontrollerinizi de aksatmayın. Diş temizliğine dikkat.

Hayalet Balık Burcu (20 Şubat – 20 Mart)

Geldik en ağlak burca. Canım kardeşim, mağara bu yüz metre de çıkar bin yüz metre de… Ne diye strese sokuyorsun kendini. Hani kendine acımıyorsan yanındakilere acı. Mağara kısa çıktı diye bu kadar da afra tafra yapılmaz ki. Adam ol biraz. Etrafında kırdığın insanlara çay yap, kahve yap, masaj yap, gönüllerini kazan. Yoksa tek başına mağaralara gitmek zorunda kalacaksın. Uranüs sağa gider gibi yapıp sola gideceği için bu sene biraz şanssız başlayacak. Ama dur, elalem seni baharda görsün. Çiçek gibi açılacak, kendini yollara vuracaksın. İşler iyi, gücün yerinde. Kondisyonun biraz zayıf olsa da aklını kullanarak bütün engelleri aşacaksın. Aşk hayatı için son baharı beklemende, o zamana kadar kendini başka konulara kanalize etmende fayda var. Sağlık canvar da bilmediğin bitkileri mantarları yeme.